Działalność Stowarzyszenia Wspierania Laryngologii


  • Wspomaganie pracy Kliniki Otolaryngologii  tutaj

 

  • Rozwój zawodowy lekarzy i pielęgniarek z Kliniki Otolaryngologii  tutaj

 

  • Organizacja Szkoleń dla Specjalistów


Szkolenie lekarzy specjalistów laryngologów jest misją Stowarzyszenia Wspierania Laryngologii, wierzymy, że edukacja lekarzy stanowi gwarancję wysokiego poziomu leczenia społeczeństwa, nieustępującego aktualnym światowym standardom medycznym.

 

Międzynarodowy Kurs Mikrochirurgii Ucha Środkowego

 

Stowarzyszenie co roku organizuje kursy praktyczne dla specjalistów laryngologów z zakresu mikrochirurgii ucha środkowego, mających na celu poprawę kwalifikacji kadry medycznej w naszym kraju. Uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę i doświadczenie poprzez śledzenie przebiegu operacji, asystowanie Panu Profesorowi Niemczykowi w czasie zabiegu oraz ćwiczenia praktyczne na preparatach utrwalonych w Pracowni Kości Skroniowej.

 

Kurs Mikrochirurgii 2012

 

Kurs Endoskopowej Chirurgii Zatok Przynosowych

W roku 2012 po raz pierwszy organizowaliśmy Kurs Endoskopowej Chirurgii Zatok Przynosowych odpowiadając na ogromne potrzeby szkolenia lekarzy laryngologów w tym zakresie w związku z narastającą liczbą pacjentów z chorobami zatok przynosowych, wymagającymi operacji w tym zakresie.

 

Kurs Endoskopowy 2012


Konferencja Pediatryczno – Otolaryngologiczna, Listopad 2012

 

Konferencja 2012

Polsko – Amerykańska Konferencja Otoneurologiczna

 

Stowarzyszenie organizowało i współfinansowało audiologiczną Konferencje Polsko-Amerykańską, w której brali udział wybitni specjaliści z Polski i ze Stanów Zjednoczonych.

 

Konferencja

 

Kurs „Choroby Gruczołów Ślinowych”

 

Kurs Ślinianek

 

  • Kwartalnik Nasza Klinika ORL

 

Stowarzyszenie Wspierania Laryngologii na Banacha finansuje wydawanie kwartalnika "Nasza Klinika ORL", skierowanego do pacjentów ze schorzeniami laryngologicznymi. Zawarte są w nim wiadomości z życia Kliniki, informacje na temat chorób, porady. Czasopismo jest bezpłatne i dystrybuowane na terenie Kliniki Otolaryngologii WUM.

 

Nasza Klinika ORL nr 1
Pobierz PDF

Nasza Klinika ORL nr 2
Pobierz PDF

Nasza Klinika ORL nr 3
Pobierz PDF

Nasza Klinika ORL nr 4
Pobierz PDF

Nasza Klinika ORL nr 5
Pobierz PDF

Nasza Klinika ORL nr 6
Pobierz PDF

Nasza Klinika ORL nr 7
Pobierz PDF

Nasza Klinika ORL nr 8
Pobierz PDF

 

Nasza Klinika ORL nr 9
Pobierz PDF

 

Nasza Klinika ORL nr 10
Pobierz PDF

 

Nasza Klinika ORL nr 11
Pobierz PDFZapraszamy do zamieszczenia reklamy w kwartalniku,
tel. 22 599 17 41

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • Pomoc dla dzieci


Stowarzyszenie działa na rzecz dzieci z wadami słuchu, stara się o dofinansowania z administracji państwowej do realizacji projektów, które pomogą małym pacjentom Kliniki Otolaryngologii. Lekarze, członkowie naszej organizacji niosą pomoc medyczną dla dzieci z Ukrainy: przeprowadzają badanie słuchu, rozpoczynają proces zakwalifikowania danego dziecka do operacji.

 

  • Pomoc dla studentów


Pomoc naukowa dla studentów.