XIV Międzynarodowy Kurs Mikrochirurgii Ucha Środkowego


Termin Kursu: 20 – 21 listopada 2013 r.


Implantologia w Otologii

  • Implanty ślimakowe
  • Implanty ucha środkowego
  • Implanty zakotwiczone w kości


Szanowni Państwo,

W imieniu Katedry i Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Stowarzyszenia Wspierania Laryngologii mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIV Międzynarodowym Kursie Mikrochirurgii Ucha Środkowego, który odbędzie się 20 - 21 listopada 2013 roku. Wszystkie dotychczasowe szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a organizowany od trzynastu lat kurs zyskał stałych uczestników. Uznaliśmy zatem, że proponowana konwencja kursu, podczas którego kładziemy szczególny nacisk na zagadnienia praktyczne, powinna być kontynuowana w niezmienionej formule. Szkolenie proponujemy zarówno lekarzom specjalistom, jak i rezydentom rozpoczynającym przygodę z laryngologią.

W 2013 roku tematem przewodnim spotkania będzie implantologia w laryngologii, a omawiane zagadnienia będą dotyczyły implantów zakotwiczonych w kości, implantów ucha środkowego, implantów ślimakowych oraz pniowych. Główny nacisk położymy na prezentację zabiegów w formie bezpośredniej transmisji z sali operacyjnej, ograniczając czas przeznaczony na wykłady do niezbędnego minimum. Tegoroczna edycja szkolenia potrwa 2 dni, co pozwoli nam dodatkowo zaproponować udział w zajęciach w pracowni kości skroniowej, gdzie będą mieli Państwo okazję przećwiczyć preparację kości na preparatach konserwowanych w niskich temperaturach oraz utrwalonych w formalinie.

Tematyka XIV Międzynarodowego Kursu Mikrochirurgii Ucha Środkowego zdaje się być niezwykle aktualna, gdyż została zaproponowana na podstawie analizy opinii środowiska laryngologicznego. Gośćmi Kursu będą przedstawiciele krajowych laryngologicznych i neurochirurgicznych ośrodków uniwersyteckich oraz wybitni goście zagraniczni.


Gorąco zapraszamy do Warszawy.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. n. med. Kazimierz Niemczyk
Kierownik Katedry i Kliniki Otolaryngologii
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Organizatorzy:

  • Katedra i Klinika Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Stowarzyszenie Wspierania Laryngologii


Za udział w Kursie przysługuje 20 punków edukacyjnych.