W dniach 26-27 listopada w naszej Klinice odbyła się konferencja szkoleniowa „Standardy i Zalecenia w Otorynolaryngologii. Analiza Przypadków Klinicznych.” Ze względu na pandemię wirusa SARS-Cov2 zjazd miał formułę konferencji online.

Wykład inauguracyjny na temat diagnostycznych i terapeutycznych możliwości pulmonologii interwencyjnej wygłosił prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke, Dziekan Wydziału Lekarskiego WUM. Kolejne wykłady pierwszego dnia konferencji dotyczyły chorób tarczycy oraz rehabilitacji w laryngologii. Pierwszy dzień konferencji zakończył się sesją naukową studenckiego koła przy Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi WUM.

Drugiego dnia konferencji wysłuchaliśmy wykładów na temat chorób nerwu twarzowego, chorób z zakresu laryngologii dziecięcej oraz wycieków z ucha. Szczególnym zainteresowaniem uczestników zjazdu cieszyła się sesja historyczna, poświęcona otorynolaryngologii w sztuce. Mogliśmy w jej trakcie posłuchać i zobaczyć, jak przedstawiane były choroby regionu głowy i szyi w malarstwie oraz rzeźbie na przestrzeni wieków.

Konferencja zakończyła się zaproszeniem wystosowanym przez Pana profesora Niemczyka na kolejny Krajowy Zjazd Szkoleniowy, w listopadzie przyszłego roku.